Mācību kursa programma:
PamatdarbībaMācību kursa modulis:
Saziņa ar sabiedrību, komunikācija un prasmju pilnveide valsts pārvaldēMācību kursa mērķis
Nereti darbojoties dažādās darba vidēs – valsts pārvaldē, pašvaldībā, privātā sektorā u.c.- apzināmies komunikācijas nozīmi. Savstarpējā saziņa ir būtiska vadītāja un padotā attiecībās, darbinieku vidū, kā arī attiecībās ar klientu. Vienlaikus, pārzinot atsevišķus komunikācijas instrumentus, uzlabojot savstarpējo saziņu un pārvaldot noteiktus uzvedības principus, ir iespējams attīstīt veiksmīgāku komunikāciju darbavietā, veidot profesionālu vidi, veicināt savu profesionālo un personīgo, kā arī konkrētās organizācijas tēlu.
Mērķauditorija
Dažādu jomu institūciju, iestāžu un organizāciju darbinieki un ikviens interesents, kuri vēlas pilnveidot savas komunikācijas zināšanas un prasmes savā darba vidē un profesionālajā tēlā kopumā.
Priekšnosacījumi
Maksas mācības. Mācību maksa redzama sadaļā Laiks, ilgums, cena.
Valsts pārvaldes iestādēm mācību maksai netiek piemērots PVN, savukārt pakalpojumu saņēmējiem, kas nav valsts pārvaldes iestādes, papildus PVN 21%.
Tēmas
- Saskarsmes kultūra un tās nozīme darbavietā (valsts pārvalde, pašvaldība, privātais sektors). Vērtības un praktiskie aspekti uzvedībā, t.sk., etiķete, darbavietā.
- Saziņas veidi un uzvedības galvenie praktiskie principi. Saziņas šķēršļi un barjeras. Rakstiskā komunikācija. Netiķete – e-saziņa, dalība tiešsaistes pasākumos, sociālo mediju lietošana. Viedierīču lietošana. Tālruņa etiķete. Neverbālā komunikācija. Verbālā komunikācija, etiķete savstarpējā saziņā.
- Profesionalitāte un ētiskums darbavietā – vērtības un praktiskais pielietojums.
- Komunikācija ar agresīviem, konfliktējošiem cilvēkiem – šķēršļi, kļūdas un iespējamie risinājumi.
- Profesionāls darbinieka tēls. Sevis prezentēšanas pamats. Apģērba etiķete darbavietā – komunikācijas instruments un praktiskie risinājumi, piemēri.
- Mūsdienu komunikācijas izaicinājumi un darbavietas loma.
Dalībnieku ieguvumi
Izpratne par komunikācijas un etiķetes nozīmi darbavietā, īpaši mūsdienu mainīgajos apstākļos, kā arī galveno pamatprincipu pielietošana un praktisko prasmju attīstīšana savstarpējā saziņā, profesionāla tēla veidošanā.
Ilgums
Cena
Grupas
G4362: [P-G-109] Saskarsmes kultūra un etiķete darbavietā
Datums | Laiks | Pasniedzēji | Adrese |
---|---|---|---|
11.12.2024 | 09:00 - 12:15 | Jana Trahimoviča | Raiņa bulvāris 4, Rīga, LV-1050 , telpa attālinātās mācības |
Jana Trahimoviča
Darba pieredze
- No 2016.gada aprīļa līdz šim brīdim darba gaitas Ārlietu ministrijā.
- No 2013.gada līdz 2015.gada 31.decembrim ES Institucionālo jautājumu departamenta un protokola vadītāja Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātā (ES institūciju un dalībvalstu pārstāvju vizīšu plānošana, koordinēšana; augstākā līmeņa sanāksmju, t.sk., ministru neformālo sanāksmju plānošana un organizēšana; ES un Latvijas prezidentūras protokola plānošana, vadīšana un nodrošināšana prezidentūras pasākumos; Austrumu partnerības samita plānošana un organizēšana- samita protokolārie, loģistikas, praktiskie jautājumi).
- No 2003.-2011.gada jūlijam darba pieredze Ārlietu ministrijas Valsts protokola Valsts prezidenta protokola nodaļā, no 2009.-2011.gada jūlijam Valsts prezidenta protokola nodaļas vadītāja.
Pasniedzēja diplomātiskā protokola un etiķetes jomā Latvijas Universitātes un Ekonomikas un Kultūras augstskolas maģistra studiju programmas studentiem, atsevišķu apmācību programmu (lekciju) par protokolu un etiķeti izstrāde un nodrošināšana atsevišķām valsts pārvaldes un pašvaldību institūcijām, kā arī dažāda veida konsultāciju sniegšana par protokola jautājumiem.
Izglītība
Profesionālais maģistra grāds sociālajās zinātnēs studiju programmā "Pārvaldība un komunikācija", Vidzemes augstskola (2014) un sociālo zinātņu maģistra grāds politikas zinātnē studiju programmā "Politikas zinātne", Latvijas Universitāte (2006).